Travelistan City: Top 10 Tokyo alebo čo v ňom vidieť

Naše nové video Top 10 Tokyo z pravidelného seriálu Travelistan CiTy ti predstaví tie najlepšie miesta, ktoré by si v najväčšom meste sveta nemal určite vynechať. Môžeš sa tešiť nielen na tradičnú kultúru a upravené parky, ale aj skvelé jedlo, futuristické technologické štvrte a obľúbené japonské športy. To všetko v našom videu Travelistan CiTy: Top 10 Tokyo.

Čo vidieť v Tokyu? Na to ti odpovie naše video Top 10 Tokyo:

Koľko dní tu stráviť?: Na Tokyo odporúčame minimálne 4 dni, ale aj keď tu strávite viac ako týždeň až 10 dní, tak sa absolútne nič nedeje. Stále budete mať v tejto 40 miliónovej metropole čo robiť. Parky, múzeá, vyhliadky, zábavné parky, história či reštaurácie vás uchvátia.

Sú potrebné víza?: Pre občanov SR a ČR nie sú potrebné víza.

TOP 10 Tokyo:

1. Tsukiji Fish Market

Adresa: 5 Chome-2-1 Tsukiji, Chuo City, Tokyo 104-0045

Je bývalý najväčší rybí trh na svete, kde uvidíš všetky možné druhy rýb. Minulý rok bol postavený ešte väčší trh, ktorý už nie je v centrálnom Tokyu, ale na Tsukiji stále zostalo veľké množstvo stánkov a predajcov a tak je možné ešte zažiť časť bývalej atmosféry tohto rybieho trhu. A dať si skvelé sushu, ktoré je tak čerstvé ako sa len dá. Alebo vynikajúceho japonské hovädzie mäso Kobe alebo Wagyu.

Viac info https://www.japan-guide.com/e/e3021.html

2. Vyhliadka z Tokyo Tower alebo radnice Tokyo Metropolitan Government Building

Adresa: 4 Chome-2-8 Shibakoen, Minato City, Tokyo 105-0011

Tokyo Tower je ikonická veža, ktorá je kópiou známej Eiffelovej veže v Paríži, len je o 33 metrov vyššia a je červenej farby s bielymi pruhmi. Pôvodom je to televízna veža, ale taktiež je na nej prekrásna vyhliadka na okolité Tokyo. Neďaleko sa nachádza aj známa šintoistická svätyňa Zojoji, ktorá je krásna hlavne v noci, keď je jemne vysvietená a v pozadí dominuje práve Tokyo Tower.

Adresa: 2 Chome-8-1 Nishishinjuku, Shinjuku City, Tokyo 163-8001

Radnica alebo Tokyo Metropolitan Givernment Buidling sa nachádza v štvrti Šindžuku. Z nej máš takisto výhľad na celé Tokyo. Výhodou tejto vyhliadky je, že je zadarmo a výhľad máš na finančné centrum mesta. Ak je pekné počasie, tak môžeš vidieť aj bájnu horu Fudži.

Informácie o otváracích hodinách nájdeš na https://www.japan-guide.com/e/e3011_tocho.html

3. Shibuya Crossing a pamätník psíka Hachiko

Adresa: 2 Chome-2-1 Dogenzaka, Shibuya City, Tokyo 150-0043

Ikonická križovatka v štvrti Shibuya, cez ktorú prejde údajne za jednu minútu až 10 tisíc chodcov. Veľmi dobrý výhľad je z kaviarne Starbucks, kedy pri kávičke vidíš to neskutočné mravenisko pod sebou. Alebo z nadzemného mosta stanice Shibuya, ktorý je presne oproti. Odporúčame sem prísť večer, kedy je celé mesto vysvietené rôznymi farebnými reklamami. Je to ako keby si bol v New Yorku na Times Square.

Hneď vedľa sa nachádza aj pomník legendárnemu psíkovi Hachikovi, ktorý je často krát označovaný za najvernejšieho psíka histórie. Jeho osud bol zvečnený aj v niekoľkých filmoch. Najznámejší je možno ten s Richardom Gereom.

4. Cisárske záhrady

Adresa: 1-1 Chiyoda, Chiyoda City, Tokyo 100-8111

Napriek tomu, že žiaden návštevník nemôže vidieť japonský cisársky palác, do miestnych záhrad sa môže každý pozrieť. Záhrada je sprístupnené zadarmo a využívajú ju hlavne finančníci z blízkych bánk, ktorý sem chodia jesť a odpočinúť si. Ak je obdobie kvitnúcich sakúr, nájdeš tu niekoľko stromov divokých čerešní.

Informácie o cisárskych záhradach nájdeš na  https://www.japan-guide.com/e/e3017.html

5. Digitálne mestečko Akihabara

Adresa: Akihabara, Taito City, Tokyo

Raj pre všetkých milovníkov technológií a počítačových hier. Akihabara je naozaj miestom, kde zajtra bolo už včera, ak nie predvčerom. Nájdete tu obrovské 7 poschodové obchodné domy s elektronikou o ktorej nebudete tušiť na čo slúži. Taktiež tu nájdete obchody, kde kúpite všetky možné manga, animé alebo hentai veci, aké si len viete predstaviť od modelov, časopisov, figúriek až po tvrdé hentai porno.

A to ani nehovoríme o oborovských herniach, kde si môžete vyskúšať klasiky od Sega či Nintendo, alebo najnovšie vymoženosti zo sveta virtuálnej reality. Minimálne ako zážitok odporúčame Akihabaru každému. Určite si vyskúšajte aspoň jednu hru a možno sa vám to zapáči. Pozor, nejde však o žiaden hazard, ale počítačové hry. Navštívte aj herňu, kde sa hrá pachinko a rozum sa vám zastaví nad tým šialenstvom.

6. Sushi Train reštaurácie

Aj keď nie si milovníkom sushi, mal by si ho tu vyskúšať. Nielen, že kvalita je inde ako u nás doma na Slovensku, ale aj servírovanie je iné. Veď kto by nechcel, aby mu jedlo priniesla robotická sústava alebo by si vyberal z obrovského množstva tanierikov, ktoré sa prevážajú priamo pred ním na páse? Konceptov takzvaného sushi vláčiku alebo sushi train reštaurácie je niekoľko a určite stoja za návštevu. V tých najtradičnejších sú tanieriky farebne oddelené podľa ceny a platíte podľa množstva, ktoré skonzumujete.

7. Tokyo Sky Tree a Sumida Aquarium

Adresa: 1 Chome-1-2 Oshiage, Sumida City, Tokyo 131-0045

Najvyššia stavba v Japonsku s výškou 634 metrov, ti poskytne bezkonkurenčný výhľad na celé mesto. Asi najlepším obdobím na návštevu je podvečer, kedy zapadá slnko a Tokyo sa postupne mení na vysvietené mesto. Na prízemí tejto najvyššej samostatne stojacej veže sveta nájdeš aj Sumida Aquarium, ktoré sa oplatí navštíviť. Okrem tradičných tučniakov či žralokov tu uvidíš aj obrovské množstvo vysvietených medúz od miniatúrnych až po veľké a taktiež nesmierne vtipné rybičky s obrovskými očami či hlavami. Minimálne na chvílku sa tu oplatí zastaviť.

Všetky potrebné informácie nájdeš na http://www.tokyo-skytree.jp/en/ alebo

8. Ostrov Odaiba a teamLabBorderless Mori Building Digital Art Museum

Adresa: MORI Building DIGITAL ART MUSEUM: teamLab Borderless
Odaiba Palette Town 2F, 1-3-8 Aomi, Koto-ku, Tokyo

Ostrov, ktorý je kompletne umelý sa nachádza v Tokijskom zálive a je to jedno obrovské zábavné centrum. Okrem obrovského ruského kola, televíznych štúdií či nákupných centier nájdeš na Odaibe múzea s hitech výmyslami od robotov až po inteligentné automobily. Určite sa sem príď pozrieť a využi pri tom nadzemku, ktoré prechádza cez Dúhový most. V letných mesiacoch sa tu dá aj kúpať.

Taktiež sa na ostrove v časti Palette town, hneď vedľa úžasného showroomu Toyoty nachádza aj jedno z najlepších digitálnych múzeí na svete – teamLabBorderless Mori Building Digital Art Museum. Viac o ňom nájdeš v nasledujúcom linku https://borderless.teamlab.art. Lístky odporúčame rezervovať dopredu.

9. Tradičná štvrť Asakusa a svätyňa Senso-Ji

Adresa: 2 Chome-3-1 Asakusa, Taito City, Tokyo 111-0032

Asi najhistorickejšia štvrť v Tokiu, v ktorej pôvodná svätyňa Senso-Ji pochádza z roku 645, aj keď dnes je to už len jej rekonštrukcia. V Asakuse nájdeš niekoľko chrámov, kde sa Japonci chodia modliť. Nie sú to len šintoistické svätyne, ale aj budhistické chrámy, kde sa môžeš nechať previezť tradičnými rikšami, ktoré ťahajú Japonci odetí do tradičných úborov. Alebo si môžeš nechať vyveštiť budúcnosť pomocou vyťahovania tyčiniek z akokeby válca. V Asakuse nájdeš aj najviac suvenírov za rozumné ceny a následne sa môžeš vydať k najvyššej budove Japonska – Tokyo Sky Tree.

Vstupná brána k svätyni Senso-Ji

10. Parky (Ueno Park, záhrady Hamarikyu alebo záhrady Meiji Jingu)

Adresa:

Ueno Park, 〒110-0007 Tokyo, Taito City, Uenokoen, 4−・

Meiji Jingu, 1-1 Yoyogikamizonocho, Shibuya City, Tokyo 151-8557

Hamarikyu Gardens, 1-1 Hamarikyuteien, Chuo City, Tokyo 104-0046

Aj v hlavnom meste je možné vidieť krásne záhrady a parky. Medzi tie najkrajšie a najobľúbenejšie patria park Ueno, záhrady Hamarikyu alebo park, kde sa nachádza cisárska svätyňa Meiji Jingu. Vo väčšine z nich uvidíš nielen upravené stromy, trávniky a svätyňe, ale aj bonsaje a krásne jazierka, kde si môžeš dať skvelý japonský zelený čaj alebo ryžové koláčiky. Na chvíľu tak uniknete ruchu a zhonu tohto obrovského mesta.

Ceny, otváracie hodiny a program akcií nájdeš na https://www.japan-guide.com/e/e3014.html

Top 10 Tokyo – Ak máte čas navyše:

Mt. Fuji

Ak máte dostatok času tak za návštevu stojí aj povyraziť si z Tokya k neďalekej posvätnej hore Japonska na denný výlet. Na výber výber máte niekoľko skvelých možností. Buď môžete navštíviť národný park Hakone s vulkanickým údolím Owakudani, odkiaľ sú pri dobrom počasí krásne výhľady na Mt. Fuji. Alebo zavítajte priamo k nej a vystúpte do jedného z výškových táborov na tejto 3776 metrov vysokej hore. Poprípade, ak ste tam v správnom období, vystúpte až na jej vrchol.

Krásnym miestom na návštevu a obdivovanie tejto ikonickej sopky je aj Chureito pagoda, ktorá sa nachádza pri dedinke Fujiyoshida, kam sa jednoducho dostanete priamo vlakom z Tokyo. Zábery Mt. Fuji spravené spoločne s touto pagodou pozná naozaj každý. Ako sa k nej dostať zistíte v tomto článku https://www.jrailpass.com/blog/chureito-pagoda-travel-guide.

Sumo

Národný šport Japonska, ktorý má tradíciu niekoľko tisíc rokov. Ak by ste ho chceli vidieť naživo, treba si naplánovať cestu do Japonska v čase, kedy sa odohráva jeden zo 6 turnajov v krajine. Nie je to šport, ktorý sa môžete vidieť kedykoľvek.

Program turnajov a cien na rok 2020 nájdeš na http://www.sumo.or.jp/EnTicket/year_schedule

Shinkansen a Tokyo metro

Japonský shinkansen alebo rýchlovlak, ktorý premáva rýchlosťou takmer 330 kilometrov za hodinu je pre mnohých symbolom Japonska. Aj keď dnes už nie sú najrýchlejšími vlakmi na svete, určite patria medzi najpresnejšie. Veď kto by nechcel zažiť ten pocit, prísť na sekundu presne aj pri na 814 kilometrov dlhej trati? Shinkanseni však ponúkajú nielen presnosť, ale aj komfort a služby na tej najvyššej úrovni. Už len samotná cesta shinkansenom je obrovský zážitok, hlavne keď uvidíte sprievodcu klaňať sa cestujúcim, alebo upratovaciu čatu klaňať sa samotnému vlaku. Je to niečo úžasné.

O tom, kde si vieš kúpiť lístky na vlaky a ako je to s cenami, si môžeš prečítať v našom podrobnom článku na https://www.travelistan.sk/navod-ako-prejst-sinkanzenom-japonsko/

Tokijské metro je taký malý svet v samotnom hlavnom meste. Metrom sa dostaneš takmer všade, a preto je asi najlepšou voľbou pri cestovaní po Tokyu. Prijateľné ceny, presnosť, bezpečie a hlavne komfort. Preto tokijské metro sa podľa nás radí medzi najlepšie metro systémy na svete.

Michelinské reštaurácie

Málokto to vie, ale práve Tokyo je mekou gurmánstva našej zemegule. V žiadnom inom meste sa nenchádza také obrovské množstvo michelinovských reštaurácii s minimálne jednou hviezdičkou ako v Tokyu. Tokyo sa môže pochváliť v roku 2019 až 230 takýmito hviezdičkami a to dokonca trinástimi 3-hviezdičkovými, päťdesiatimidvoma 2-hviezdičkovými a až stošesťdesiatpäť 1-hviezdičkovými reštauráciami. A najlepšie je, že v najlacnejšej z nich sa môžete na obed najesť už od 7 eur. Reštaurácia sa volá Nakajima a podáva len 5 špecializovaných jedál zo sardiniek. Sú však vynikajúce.

Baseball

Viete aký je najpopulárnejší japonský šport? Sumo? Nie. Je to baseball! Takmer v každom japonskom meste sa hrá tento populárny šport pred plnými štadiónmi. Aj keď asi neporozumiete všetkým pravidlám, vďaka atmosfére na štadióne si to užijete. Keď začujete fandiť 50 tisíc ľudí a budete počuť ich zborovo spievať, budete mať príjemné zimomriavky. Všetko sa to odohráva v slušnej atmosfére bez chuligánov, či prejavov násilia. Uvidíte, že budete veľmi milo prekvapení.

Lístky si je možné kúpiť v informačných strediskách pre cudzincov a taktiež v niektorých predajniach 7eleven alebo priamo na štadióne. 

Program baseballu nájdeš na https://japanball.com/baseball/schedules/

Tokyo National Museum

Adresa: 13-9 Uenokoen, Taito City, Tokyo 110-8712

Národné múzeum v Tokyu patrí medzi tie najlepšie múzeá nielen v celej krajine ale aj na svete. Nemal by ho obísť žiadny milovník histórie. Hostí obrovskú zbierku predmetov z histórie Japonska a niekoľko národných pokladov, ktoré sa na výstavách pravidelne striedajú. Nachádza sa v rozľahlom parku Ueno, v ktorom okrem Národného múzea môžete navštíviť aj Národné múzeum prírody a vedy, Tokyjské metropolitné múzeum umenia či Múzeum moderného umenia. Každý si tu nájde to svoje.

Ak sa vám páčilo Top 10 Tokyo tak viac videí a článkov zo svetových metropol zo série Travelistan CiTy nájdete na tomto odkaze.

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.