TOP 9 destinácií podľa Travelistanu pre rok 2020

Hľadáte inšpiráciu na rok 2020? Rozmýšľate, kam vycestovať a vidieť miesta, kam sa ešte veľmi nechodí? Niečo netradičné? Na stránke Travelistanu neprinášame len tradičné destinácie, ale aj tie menej známe, ktoré sa raz stanú cestovateľskými bombami. Článok ,,TOP 9 destinácií podľa Travelistanu pre rok 2020″ je plný tipov.

Tu je deväť krajín, ktoré by ste mali podľa nás navštíviť:

1.Mozambik – krajina, ktorá sa raz stane cestovateľskou peckou. Nielen pekné historické mestá, ale aj krásne pláže s nádherným morom. Práve miestne pláže a more budú rovnako vyhľadávané, ako je dnes Zanzibar. Veď kto pred 10 rokmi vedel o Zanzibare? Ak chceš predbehnúť davy a zažiť ten pocit, ako sme my zažili pred 10 rokmi na Zanzibare, tak potom neváhaj a poď sem.

TOP 9 destinácií podľa Travelistanu pre rok 2020

Všetky rady a tipy na Mozambik nájdeš tu.

2.Malawi – ďalšia africká krajina, ktorá vie len prekvapiť. Na Slovensku menej známa, ale v zahraničí celkom vyhľadávaná destinácia. Túto vnútrozemskú krajinu sme v Travelistane nazvali africkým Thajskom práve kvôli pohode, ktorá tu vládne. Mne osobne najviac zarezonoval malawijské jazero s krásnymi plážami či pravé safari, kde si takmer sám. Malawi má aj tú výhodu, že je to malá krajina, ktorú vieš pri krátkej dovolenke relatívne dobre prejsť.

TOP 9 destinácií podľa Travelistanu pre rok 2020
Len ty a lev:)

Čo vidieť v Malawi? Pozri sem.

3.Tadžikistan – Stredná Ázia začína byť magnetom pre všetkých ľudí, ktorí milujú hlavne históriu a prírodu.. A vlastne prečo by si sem mal ísť? Len si daj do uja googla Tadžikistan a uvidíš aké zaujímavé hory sa tu nachádzajú. Už len prejsť Pamír highway je dychberúce vysokohorské divadlo s výhľadmi na zasnežené sedemtisícovky.

TOP 9 destinácií podľa Travelistanu pre rok 2020

Všetky podstatné informácie o Tadžikistane nájdeš tu.

4. Mongolsko – krajina nomádov je určená pre tých, čo milujú prírodu a tradície. V Mongolsku som bol asi 5 krát a vždy tu nájdem niečo, čo má svetový rozmer. Trek na koňoch? Národný sviatok Naadam? Zelené pastviny s divokými koňmi? Či púšť Gobi? Mongolsko sa vryje hlboko pod kožu každému cestovateľovi. Pozor! Mongolsko je určené hlavne pre tých, čo chcú aktívnu dovolenku!

Ako logicky prejsť Mongolsko sa dočítaš tu.

5. India – Arunachal Pradesh – Asi najmenej navštevovaná oblasť v Indii. Zatiaľ, čo veľa ľudí nadáva na špinavé indické mestá ako Delhi, Jaipur či Agra, tu je všetko iné. Nielen čisté, voňavé, ale aj autentické. Mne sa asi najviac páči oblasť Ziro, kde sú zjazvené ženy, či tibetský chrám hlboko v indických horách. Daj druhú šancu Indii a príď sem!

Kláštor Tawang

Všetky rady o Indii nájdeš tu.

6. Papua Nová Guinea – Ešte donedávna mala táto krajina punc nebezpečnej krajiny. Dnes je situácia iná. Nielen, že víza dostaneme priamo na letisku, ale aj infraštruktúra je oveľa lepšia, ako to bolo pred niekoľkými rokmi. Stále však platí, že sem by mali ísť len tí, čo cestujú trochu dobrodružne, nevadia im miestne spoje a sem tam jednoduchšie podmienky. Dokonca aj otvorili pre verejnosť ostrov Nová Británia kde nájdeš neskutočne pláže.

Láka ťa Papua? Potom pozri sem.

7. Atauro – Východný Timor – Ostrov bol vyhlásený za najbohatšie miesto na podmorský svet poprednými univerzitami. Na malom priestore nájdeš 643 druhov rýb a najviac druhov koralov na svete.

Ak sa potápaš, alebo šnorchluješ, budeš prekvapený neskutočnou rozmanitosťou farieb a tvarov koralov. Podľa mňa ide o TOP  destináciu. Je to tu ako keby si bol v tom najkrajšom akváriu na svete!

8. Francúzska Gyuana, Surinam a Gyuana

Koľko ľudí tuší, že tieto malé štátiky sa nachádzajú v Južnej Amerike? Spolu s Peťom sme tu boli 5 krát a vždy nás tu fascinovala miestna príroda. Mnoho ľudí pri návšteve Brazílie chce vidieť prales a práve ten najpôvodnejší je tu na severe Južnej Ameriky. Alebo vás láka neskutočný vodopád Kaieteur, ktorý je päťkrát väčší, ako slávne Niagarské vodopády? Tieto krajiny nepatria medzi lacné, ale určite medzi najzaujímavejšie v celej Južnej Amerike.

Vodopád Kaieteur

Spoj všetky krajiny do jednej logickej cesty.

9. Svätý Vincent a Grenadíny– ostrov v karibskom mori leží tak trochu mimo hlavného záujmu. Ak sa dostanete mimo hlavného ostrova, nájdete tu najkrajšie pláže v celom Karibiku. Dokonca aj podmorský svet je bohatší ako na Kube, či na Martiniku.

Všetko podstatné nájdeš tu.

Páčil sa ti článok ,,TOP 9 destinácií podľa Travelistanu pre rok 2020″? Alebo máš iný pohľad? Daj nám vedieť do komentu.

Chceš pomôcť s naplánovaním cesty? Kontaktuj nás a my ti pripravíme cestu na mieru.

Alebo chceš ísť s nami na nejaký zájazd? Vyber a poď na nezabudnuteľnú cestu.

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.