Saudská Arábia – Najkrajšie fotografie plus video

Saudská Arábia - Najkrajšie fotografie

Každý z nás si pri ceste do novej krajiny svoj cieľ nejako predstavuje. Ja som si túto moslimskú krajinu, ktorá vyslovene leží na rope, predstavoval ako krajinu, kde na mňa bude na každom kroku dýchať bohatstvo. Myslel som si, že všade bude podobná moderná architektúra, ako to je povedzme v Dubaji. A skutočnosť? Prešiel som všetky krajiny Perzského zálivu, ale mestá ako Džidda či Rijád na mňa pôsobili ako Bahrajn či Dubaj pred 20 rokmi. Výstavba sa tu začína len postupne a veľkolepé plány sú skôr na papieri ako na stavebnom poli. Aj budúca najvyššia stavba sveta, mrakodrap, ktorý bude mať vyše kilometra, dnes pôsobí, že sa zastavil v čase. Saudská Arábia – Najkrajšie fotografie vás ukáže to naj z našej cesty.

Napriek tomu, že som precestoval vyše 180 krajín sveta, musel som sa tu dosť zvŕtať. Tu neexistujú takmer žiadne informácie. Pevnosť má byť otvorená, ale je zatvorená. V autopožičovni ti majú dať auto, ale nikto tam nie je a nik nevie, kedy príde šéf. Prosto všetko som hľadal za pochodu a nikdy som nevedel, čo bude platiť. Saudská Arábia nie je destinácia, kde zážitky prídu za tebou a kde ich nájdeš na každom kroku. Ty musíš ísť za nimi a poriadne ich hľadať. Dva týždne v tejto krajine bol v niečom fascinujúci. Že som v krajine, kam sa dá veľmi ťažko dostať a kde neexistuje viac-menej žiaden turistický priemysel.

Bolo to krásnych 16 dní cesty vlakom. Dovoľte, aby som vám predstavil najkrajšie cesty fotografie a video.  Všetky fotografie a video som spravil na mojom telefóne Xiaomi Mi 10 T Pro.

Saudská Arábia - Najkrajšie fotografie
Nabatejské pamiatky v Al Ula
Saudská Arábia - Najkrajšie fotografie
Mnohí poznáme jordánsku Petru, kamenné mesto Nabatejcov, ktoré každoročne ohromuje desaťtisíce návštevníkov. Aj keď bolo postavené pred tisíckami rokov, jeho monumentálnosť stále udivuje. 
Saudská Arábia - Najkrajšie fotografie
 Vlastne – poznáte niekoho, kto by nebol Petrou nadšený? A viete aj to, že toto nie je jediná nabatejská pamiatka? Že niečo podobné môžete nájsť aj v Saudskej Arábii?
Saudská Arábia - Najkrajšie fotografie
To bolo vlastne mojím hnacím motorom pri návšteve Saudskej Arábie. Pred piatimi rokmi bola celá lokalita v severnej časti Saudskej Arábie zavretá, avšak prednedávnom sa oblasť otvorila a mne viac nebolo treba. 
Saudská Arábia - Najkrajšie fotografie
Slonia skala
Saudská Arábia - Najkrajšie fotografie
Saudská Arábia - Najkrajšie fotografie
Kamenné útvary v severnej časti Saudskej Arábie
Najkrajší pohľad na svet je asi z balóna
Staré mesto Al Ula
Prenajmete si auto a šup do sveta
Medina
Hlavné mesto Rijád
Najznámejšie najluxusnejšie väzenie na svete. Ultraluxusný hotel v Rijáde – s mramorovými podlahami a obrovským krytým bazénom – sa stal pozláteným väzením v roku 2017, keď boli v politickej hre o moc zadržaní následníkom trónu, korunným princom Mohamedom stovky saudskoarabských členov kráľovskej rodiny, miliardárov a vysokých vládnych predstaviteľov.
Čierny čaj s mätou
Biryani s rybou alebo rizoto na miestny spôsob
Jeddah a jeho historická časť
Slnko zapadá nad Jeddah
Jeddah
Kam to bude najbližšie?

Všetky fotografie a video som spravil na mojom telefóne Xiaomi Mi 10 T Pro.

Máte otázky na článok „Saudská Arábia – Najkrajšie fotografie“? Dajte do komentu a radi odpovieme

Ako sa žije ženám v Saudskej Arábii? Článok i ich živote si môžete prečítať tu

Čo takto zažiť Saudskú Arábiu na vlastnej koži?

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.