Rok 2019 v Travelistane

Koniec roka je tradične v každej organizácii časom bilancovania. Inak tomu nie je ani u nás v Travelistane. Sadli sme si teda nad naše zápisníčky a pozreli sa na to, čo sme pre nás rok 2019 v Travelistane priniesol. Až sami sme zostali šokovaní, koľko sa nám toho v roku 2019 podarilo uskutočniť. Bezpochyby to bol náš najúspešnejší rok a pevne veríme, že 2020 bude ešte lepší. Takže aký bol rok 2019 v Travelistane?

V roku 2019 sme vám priniesli úplne novú predizajnovanú stránku, s ktorou nám pomohli naši kamaráti z Invelity. Je podľa nás podstatne krajšia, prehľadnejšia a aj rýchlejšia. Vymysleli sme na nej kopec nových sekcií, ktoré sa postupne snažíme dopĺňať a vylepšovať. Okrem už tradičných konzultácii a poradenstva, ktoré roky poskytujeme, sme pridali sekciu s množstvom faktografických informácií o krajinách, vyhľadávač lacných leteniek cez kiwi.com a sekciu „Aktuálne sa deje“ s krátkymi zaujímavými správami aktuálneho diania z celého sveta.

Naša nová stránka prišla na svetlo sveta v roku 2019

Rok 2019 v Travelistane tak isto priniesol kopec nových článkov zo sveta. Do sekcie „Blog“ ich pribudlo až 64 a najčítanejší z nich bol článok „Slovák, ktorý prešiel všekty krajiny sveta“ o Štefanovi Polakovičovi, ktorý ako prvý dokázala navštíviť každý z oficiálne uznaných štátov sveta. Našich 5 najčítanejších článkov za rok 2019 nájdete v tomto článočku.

Okrem toho sme vám v roku 2019 napísali aj 21 nových itinerárov a celkovo ich v v tejto sekcii máme už 70. Sami sme boli z tohto obrovského čísla prekvapení a hrdí. Sekcia Itineráre patrí dlhodobo k najčítanejším na našej stránke a pevne veríme, že pomohla už mnohým z vás. My však nezaháľame a na rok 2020 chystáme ďalšie dobrodružstvá a cesty a veríme, že táto sekcia sa bude naďalej utešene rozrastať.

V roku 2019 sme vám dokopy priniesli až 85 článkov zo sveta. To je jeden článok približne každé 4 dni.

V roku 2019 sa rady Travelistanu rozšírili presne o 100% a do tímu pribudol Peťo Hliničan, ktorý má na starosti hlavne destinácie amerického kontinentu. Rozhovor s ním si môžete prečitať na nasledujúcom odkaze. Pomaličky sa spolu s Martinom snaží pracovať na novej video sekcii Travelistan CiTy, v ktorej vám predstavujeme 10 najzaujimavejších lokalít vo svetových metropolách. Doteraz sa nám podarilo spracovať tri diely z Moskvy, Tokya a Baku a v roku 2020 sa môžete tešiť na mnohé ďalšie. Máme ich pripravených veľa. Doterajšie diely si môžete pozrieť na našom YouTube kanáli.

Travelistan CiTy: Top 10 Tokyo vám priblíži najľudnatejšie mesto sveta

Rok 2019 v Travelistane taktiež naštartoval novú spoluprácu s prestížnym slovenským cestovateľským mesačníkom GEO. Od mája sme začali písať do tohto časopisu a za túto krátku dobu sa nám podarilo publikovať 6 rozsiahlych reportáži z Indie, Afriky, Antarktídy, Severnej Kórei, Kuby a Transsibírskej magistrály. Dokonca dvom článkom sa podarilo prepracovať aj na titulku, na čo sme naozaj hrdí. V roku 2020 máme pre vás naplánové ďalšie pútavé články.

Naša prvá titulka v GEO

Aj napriek tomu, že sme v roku 2019 navštívili viac ako 40 krajín a strávili kopec času na cestách, nezanedbávali sme ani premietania na Slovensku. Podarilo sa nám zorganizovať a uskutočniť viac ako 30 veľmi úspešných cestovateľských premietaní v rôznych kútoch Slovenska a Čiech. Mnohé z nich boli vypredané a videlo ich dokopy niekoľko tisíc ľudí a mohlo sa tak inšpirovať na vlastné cestovanie.

Premietanie o Patagónii malo obrovský úspech a bolo vypredané

Rok 2019 v Travelistane bol úspešný aj na sociálnych médiach. Na našom Facebooku sa nám v auguste podarilo prekonať magickú hranicu 30 tisíc fanúšikov a odvtedy kontinuálne rastieme. Na Instagrame sme preskočili hranicu 10 tisíc sledovateľov a momentálne ich máme takmer 14 tisíc.

Celkovo sme boli aj na týchto sociálnych sieťach aktívni. Snažili sme sa to spočítať a na FB sme uverejnili v roku 2019 celkovo 473 príspevkov a na Instagrame 158. Instagram Stories nevieme a ani nedokážeme spočítať. Našim najobľúbenejším postom roka, minimálne podľa počtu likeov a komentárov sa stali tučniačikovia z Martinovej cesty na Antarktídu a prírodný raj menom Južná Georgia.

Neskutočné, však?

Naše videá na sociálnych sieťach mali obrovskú sledovanosť. Pozreli ste si až 230 tisíc minút, čo je v prepočte 3840 hodín alebo 160 dní čistého času pozerania. Šokujúce. Nechceli sme tomu veriť. Ale nesmierne vám ďakujeme. Najsledovanejším videom bolo suverénne video o tom Ako to vyzerá vo vlaku na Ukrajine, ktorá dosiahlo 100 tisíc videní na FB. Za ním nasledovalo video o Malej prehliadke plachetnice, na ktorej strávil Martin plavbu na Antarktídu a video o tom Ako sa cestuje vlakmi v Maroku. Všetky naše videá si môžete pozrieť na našom YouTube kanáli.

Rok 2019 v Travelistane toho priniesol v oblastí videí naozaj veľa a začali sme sa im viac venovať. Stále to nevieme, stále nám nejdú, ale začína nás to baviť a máme chuť sa zlepšovať. V roku 2020 sa môžete tešiť na nové veci, ktoré budú z úplne inej kategórie ako čokoľvek, čo sme doteraz spravili. Bude to bomba.

Avšak jedným z najväčších pokrokov pre Travelistan v roku 2019 bolo, že sme sa rozhodli začať organizovať svoje vlastné zájazdy. Je to hlavne kvôli tomu, aby ste aj vy mohli spoločne s nami zdieľať radosť z cestovania. Úspešne sa nám podarilo v októbri 2019 zorganizovať náš prvý vlastný zájazd do Iránu, o počte 12 šudí, ktorý skončil obrovským úspechom a recenzie naň boli naozaj povzbudzujúce.

To nas napĺna odhodlaním na ďalšie zájazdy v roku 2020. Tešiť sa môžete na cesty do Uzbekistanu, Ruska, Peru, Bolívie, Čile, Strednej Ameriky, Tibetu a Nepálu či Kolumbie. Všetky naše zájazdy si môžete pozrieť na našej stránke v sekcii Zájazdy. Pridáte sa na niektorý k nám?

Časť našej skupinky na púštnych dunách púšte Varzaneh v Iráne

Rok 2019 v Travelistane bol prelomový aj v tom, že sa nám podarilo vydať aj našu prvú knihu, ktorú napísal Martin a mala obrovský úspech. Cesta Okolo Sveta – Zápisky profesionálneho cestovateľa sa týždne držala medzi najpredávanejšími knihami v Martinuse. Už po mesiaci predaja sa kvôli obrovskému záujmu pripravuje dotlač, čo je pre nás neuveriteľný úspech a povzbudzuje nás to k tomu, aby sme už teraz začali plánovať jej pokračovanie na rok 2020. Ak knížku ešte nemáte, zakúpiť si ju môžete na nasledujúcom odkaze.

Naša prvá vlastná kniha.

No a na záver – aké krajiny sa nám vôbec v roku 2019 podarilo navštíviť? Bolo ich naozaj veľa. Číslo sa pohybuje niekde medzi 38 a 41 v závislosti od toho, čo vlastne rátate ako samostatnú krajinu. Každopádne tu je zoznam tých, kam sa nám podarilo dostať a podeliť sa s vami o naše zážitky:

Antarktída, Argentína, Azerbajdžan, Bangladéš, Bhután, Bolívia, Botswana, Čile, Čína, Džibutsko, Egypt, Eritrea, Eswatini, Fiji, Gruzínsko, Guam, Irán, Japonsko, Južná Georgea a Južné Sandwichove ostrovy, Južný Sudán, Kazachstan, Lesotho, Maroko, Malawi, Maršálové Ostrovy, Mikronézia, Mozambik, Nepál, Palau, Peru, Poľsko, Reunion, Rusko, Saudská Arábia, Tanzánia, Tibet, Tristan da Cunha, Ukrajina, Uzbekistan, Zimbabwe.

Rok 2019 v Travelistane bol bezpochyby úspešný a nad naše očakávania. Tvrdo pracujeme na tom, aby sme vám aj v roku 2020 prineisli kopec nových informácií a zážitkov. Máme pripravené neskutočné pecky, na ktoré sa môžete tešiť. Vaša podpora nás napĺňa energiou a chceli by sme sa vám za ňu nesmierne poďakovať.

A samozrejme by sme vám do roku 2020 chceli popriať veľa šťastia, lásky, zdravia a kopec ciest, ktoré vás budú napĺňať radosťou. No a samozrejme aj to aby ste nám zostali verní aj v roku 2020. Bude to stáť za to. Ďakujeme. ŠNR 2020 🙂

Naše plány na rok 2020 sa dozviete už čoskoro, zatiaľ si však môžete prečítať naše doterajšie články, ktorých sme pre vás v roku 2019 napísali viac ako 80.

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.