Robili pre Booking.com. Teraz majú firmu na prenájom lodí

Chceli by ste si prenajať loď na spôsob Airbnb? Jana Escher a Pavel Pribiš založili firmu Boataround, kde si môžete objednať jachtu. Nechajte sa inšpirovať rozhovorom na iný druh dovolenky.

Ako dlho funguje vaša spoločnosť a kedy vznikol nápad prenajímať lode?

Boataround sme spustili s Pavlom koncom mája minulého roku, ale nápad ako taký sa rodil dlhšie. Pavel je vášnivý jachtár a táto myšlienka mu v hlave vírila už dlhšie. Spoznali sme sa v Booking.com, kde sme obaja päť rokov pracovali. Spolu sme z Rakúska rozbiehali slovenský trh, Pavel mal na starosti obchod a ja operatívu. Neskôr Pavla spoločnosť vyslala otvoriť prvú pobočku Bookingu v Maďarsku a mňa zavialo do Thajska, kde som mala na starosti medzinárodné hotelové siete. Po rokoch v zahraničí nás to oboch ťahalo späť domov a tiež k vlastnému biznisu. Nuž a keďže nápad bol, obaja sme ukončili rastúcu kariéru vo veľkej spoločnosti a spojili sily k spusteniu Boataround. Do našej prvej sezóny sme vhupli s pár desiatkou lodí a už pár dní od spustenia stránky sme mali prvého zákazníka. Dnes si už naši zákazníci môžu vybrať z viac ako 3.300 lodí a jácht s overeným obsahom a reálnymi fotografiami v 80-tich destináciách a našu ponuku neustále rozširujeme. Zákaznícky servis máme dostupní 7 dní v týždni.

Robili pre Booking.com. Teraz majú firmu na prenájom lodí

Môžete nám povedať ako to funguje?

Samotná rezervácia nezaberie viac ako pár klikov. Na stránke  http://www.boataround.com/ si vyberiete jachtu podľa Vášho rozpočtu a kritérií, k dispozícii sú skutočné fotky a overený obsah. Vyplníte dátum plavby, zvolíte v prípade záujmu želané doplnkové služby a zadáte Vaše kontaktné údaje.  Náš zákaznícky servis sa s Vami spojí ohľadom rezervácie a ochotne zodpovie na Vaše prípadné otázky. Celý proces ozaj nie je nič zložité. K príprave dovolenky vieme poskytnúť aj tipy na plavbu, ktoré máme zozbierané od našich lokálnych partnerov a znalcov. Sme tu pre zákazníkov aj počas samotnej plavby, napríklad im posielame sms-ky s predpoveďou počasia. Po príchode domov sme zvedaví na hodnotenie jachty a samozrejme aj služieb Boataround. Jachtári nás môžu ohodnotiť na platforme Trustpilot. Ich hodnotenia samotných jácht sú publikované na našej stránke a určite pomôžu ďalším záujemcom.

Robili pre Booking.com. Teraz majú firmu na prenájom lodí

Kto si môže prenajať loď? Potrebujem na to aj kapitánsky preukaz?

Ak plánujete plavbu na mori, buď je potrebný kapitánsky preukaz alebo si viete objednať vlastného kapitána. Vieme tiež sprostredkovať kapitánsky kurz. Jachty sú cenovo ozaj dostupné, nie sú len pre majetnejších. Naši zákazníci súľudia, ktorí milujú zážitkovú formu dovolenky a plavia sa s partiou priateľov, s rodinou, deťmi i dokonca so psíkmi. Ceny prenájmu za plachetnicu pre 6tich ľudí sa pohybujú už od 85 EUR za plavidlo na deň, v závislosti od sezóny. Čiže dovolenka na jachte v Chorvátsku či inej krajine je ozaj cenovo dostupná a zážitkami neporovnateľná oproti klasickému ubytovaniu, napríklad v apartmáne.

Kde si Slováci najčastejšie objednávajú lode? Ktoré trasy sú najpopulárnejšie? Najviac rezervácií máme na Chorvátsko. „Slovenské more“ sa právom teší jachtárskej popularite, nakoľko má výborne vybudovanú infraštruktúru pre jachting, dobre vybavené mariny a samozrejme nádherné možnosti na samotnú plavbu. V top destináciách sú aj Grécko a Taliansko so Sicíliou a Sardíniou. Zákazníkov máme aj na Baleáry (Mallorcu a Tenerife). Nedá mi nespomenúť Karibik a záujem je aj o netradičnejšie destinácie ako Holandsko či Thajsko.

Robili pre Booking.com. Teraz majú firmu na prenájom lodí

Ako sa dá reklamovať loď?  Stáva sa to? Ak áno, aké sú najčastejšie reklamácie?

Reklamáciu jachty ako takej sme pravdupovediac nemali. Dávame si veľmi záležať na overovaní nami ponúkaného obsahu a aj z toho dôvodu napríklad uverejňujeme ozajstné fotografie jácht. Zákazník vždy vidí a presne vie, čo si prenajíma.

Samozrejme drobné pripomienky sa vyskytnú. Ak sa počas plavby čokoľvek prihodí alebo má zákazník pripomienky, je potrebné, aby ihneď informoval majiteľa jachty, od ktorého si loď prenajíma a samozrejme aj nás ako agentúru a spoločne sa snažíme nájsť najlepšie riešenie pre zákazníka.

Robili pre Booking.com. Teraz majú firmu na prenájom lodí

Robili pre Booking.com. Teraz majú firmu na prenájom lodí

Existuje aj možnosť – ako je to pri autách, že loď vrátim v inom prístave?

Áno dá sa to, aj keď štandardne sa jachty preberajú a vracajú v jednom prístave či marine. Samozrejme ak má zákazník záujem a takúto požiadavku, radi mu nájdeme vhodnú ponuku.

Ak by ste si chceli prenajať loď, choďte priamo na stránku https://www.boataround.com/

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.