Prečo Hongkong rozdá viac ako pol milióna leteniek

Hongkonské úrady vylepšia náladu nejednému človeku. Rozdajú viac ako pol milióna leteniek. Do lotérie sa môžu zapojiť nielen Aziati, ale obyvatelia z celého sveta. 

Miestne úrady rozdajú viac ako 500 tisíc leteniek. A to úplne zadarmo v hodnote viac ako 235 miliónov eur. No nielen tak, dôvod je jasný – oživenie turistického priemyslu. Napriek tomu, že kampaň „Hello Hong Kong“ predstavili len pred pár dňami, pracujú na nej už dva roky. 

Ako kampaň funguje

Všetci čo sa do Hongkongu chystajú, môžu skúsiť šťastie na stránke World of Winners. Od 1. marca na nej zadajú svoje meno a zapoja sa tým do lotérie o letenky. Hongkonské úrady ich darujú v troch kolách. Od 1. marca obdarujú obyvateľov juhovýchodnej Ázie, mesiac na to ľudí pôvodom z pevninskej Číny a od 1. mája príde na rad zvyšok sveta. Kampaň nevynechá ani obyvateľov Hongkongu. Od 1. júla im totiž rozdá ďalších 80 000 leteniek.

Druh letenky 

Letenky zabezpečia spoločnosti ako Cathay Pacific Airways Ltd., ale aj Hong Kong Airlines International Holdings Ltd. a Hong Kong Express. Všetky budú v ekonomickej triede. Príplatky, poplatky a dane súvisiace s nimi však zostanú na výhercoch. 

Oživenie turizmu

Pred pandémiou koronavírusu ročne navštívilo Hongkong viac ako 56 miliónov turistov. Hongkonské letisko bolo dovtedy najrušnejšie zo všetkých letísk v Ázii. Avšak podľa CNN uplynulý rok do krajiny vycestovalo len niečo vyše 600 000 dovolenkárov. Znížili sa aj iné dáta. Miestne úrady zaznamenali najväčší pokles populácie v Hongkongu od roku 1961. 

Záchrana ekonomiky 

Súčasná hlava Hongkongu John Lee vidí v lotérii viacero bonusov: obnovu leteckého priemyslu, oživenie cestovného ruchu a podporu ekonomiky mesta. Miestna ekonomika totiž pre epidemické opatrenia stratila v turizme viac ako 25 miliárd eur.

„100 % návrat do normálu bol vždy mojím cieľom.“

Pre Time John Lee

Úrady sa snažia lotériou oživiť ekonomiku. Podľa The Time John Lee tvrdí, že rok 2023 odstráni v Hongkongu všetky zvyšné epidemické opatrenia. Napriek tomu v krajine musia mať stále prekryté horné dýchacie cesty. Toto opatrenie majú odstrániť ako posledné. 

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.