Podmienky vstupu do Nepálu

Podmienky vstupu do Nepálu

Nepál je ďalšia krajina, ktorá sa otvorila svetu. V tomto krátkom článku nájdete všetky podstatné informácie k návšteve Nepálu, ktorá je rajom hlavne pre všetkých milovníkov trekov. Tieto opatrenia platili pri poslednej návšteve v decembri 2021. V článku „Podmienky vstupu do Nepálu“ sa dozviete najnovšie informácie.

Víza

Vízový režim v Nepále je rozdelený na dve skupiny:

  • Plne zaočkované osoby – O víza po prílete (visa-on-arrival) môžu požiadať iba úplne zaočkované osoby, ktoré majú dve očkovacie látky a ubehlo 14 dní od poslednej dávky
  • Nezaočkovaní musia požiadať o vízum na najbližšom zastupiteľskom úrade krajiny – pre SR je to Veľvyslanectvo Nepálu vo Viedni. Po prílete do krajiny musia ísť do povinnej 14-dňovej karantény, ktorá je ukončená negatívnym testom

Okrem víz je taktiež nutné predložiť negatívny test nie starší ako 72 hodín, cestovné poistenie pre prípadnú hospitalizáciu Covid a registráciu na tejto adrese nepálskych úradov.

Aká je vyhliadka? Budú tieto podmienky trvať večne?

V roku 2022 s najväčšou pravdepodobnosťou áno. Nepál zažil veľmi ťažkú pandémiu a ide cestou ako mnohé ázijské krajiny.

Koľko stoja víza?

  • 15 dní – 30 USD
  • 30 dní – 50 USD
  • 90 dní – 125 USD

Ako sa sem najlepšie dostanete?

Do Nepálu sa obnovili pravidelné letecké linky. Z Európy sa sem najlepšie dostanete cez tieto spoločnosti:

  • Turkish Airlines
  • Fly Dubai
  • Qatar
Podmienky vstupu do Nepálu

Aké sú opatrenia v Nepále?

Momentálne v Nepále nie sú žiadne opatrenia a po získaní víz sa môžete voľne pohybovať. Mnoho Nepálcov so spomienkou na brutálnu pandémiu nosí dobrovoľne rúška a sem-tam to bude vyžadovať aj od vás vo verejných dopravných prostriedkoch.

Podmienky vstupu do Nepálu

Čo potrebujem pri odlete z Nepálu?

Nepál vyžaduje, aby mal každý turista pri odlete negatívny PCR test, aj keď to krajina, kam cestujete, nevyžaduje. Je to vnútorné pravidlo Nepálu. Test stojí 2-tisíc NPR (15 eur) v hociktorej nemocnici v Káthmandu, alebo si test môžete objednať aj do hotela, kam za vami príde zamestnanec nemocnice. Takýto test stojí 2 500 NPR (18 eur).

Kedy je najlepšie cestovať do Nepálu?

Najlepším obdobím je koniec marca, apríl, máj, október, november a začiatok decembra, keď sa aj vo veľkom trekuje. V zimných mesiacoch (druhá polovica decembra, január, február) je nielen veľmi chladno, ale aj priesmyky sú úplne zasnežené. V letných mesiacoch (jún, júl a augusta) je zas obdobie dažďov.

Ešte raz upozorňujeme, že článok „Podmienky vstupu do Nepálu“ sa písal v decembri 2021 a podmienky sa mohli zmeniť. Prosím buď napíšte na info@travelistan.sk alebo na veľvyslanectvo Nepálu pre SR vo Viedni viď tu

Chceli by ste zažiť Nepál? Poďte s nami!

Všetky články o Nepále nájdete na našej stránke tu

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.