OKOLO SVETA 4 alebo aké príbehy v novej knihe nájdete

OKOLO SVETA 4 alebo aké príbehy v novej knihe nájdete

V prvej časti knihy Na cestách po africkom kontinente som vás previedol viac-menej stredom a severom Afriky, a tak sa teraz môžeme tešiť na prevažne podrovníkovú oblasť. Okrem Malawi, kde sa nachádza jedno z najvýnimočnejších jazier na svete Malawi, okrem Ugandy, kde som sa skoro utopil na jednom z najťažších komerčných raftingov na svete, poputujeme aj do Džibutska, kde zostúpime na najnižšie miesto v Afrike. Vedeli ste, že tu je slanšie jazero ako známe Mŕtve more? Že si tu môžete zaplávať s najväčšou parybou?  

Zavítame aj na viaceré ostrovy, ako je  Zanzibar a slávny Madagaskar, ktorý sa spája so slovenským dobrodruhom a údajným kráľom ostrova Móricom Beňovským. Alebo to nie je celkom tak? Dozviete sa.

OKOLO SVETA 4 alebo aké príbehy v novej knihe nájdete

Z týchto ostrovov ma však najviac zaujali Komorské ostrovy, kde som liezol na aktívnu sopku a nedokázal som zjesť jedinú ulovenú večeru – netopiera.  Ale po pár dňoch som si povedal, že by som radšej zjedol netopiera, než by som ešte raz zažil, ako mi počas môjho spánku prebehol cez tvár potkan. Komorské ostrovy boli bláznivé dobrodružstvo.

Absolvujeme tiež jazdu autom cez štyri krajiny (Zimbabwe, Botswana, Namíbia a JAR), nabité prírodnými krásami a národnými parkami plnými divokých zvierat. Ktorý národný park v Afrike je najkrajší? Čo si myslím o naháňaní zážitkov pre Instagram? Ako ničí turistický priemysel pôvodnú kultúru? Ako cestovať zodpovedne? Počas tohto roadtripu som nielen obdivoval krásy Afriky, ale sa aj zamýšľal, kam to celé speje.

Nebude chýbať ani môj najsilnejší trip do ťažko skúšaného Somálska, ktoré už od roku 1960 pravidelne zapĺňa svetové denníky správami – či o hladomore počas vojny alebo napríklad o obávanej teroristickej skupine aš-Šabáb. A nezabúdajme ani na nebezpečných pirátov, ktorí ešte donedávna prepadávali lode v medzinárodných vodách. Tento kút Afriky určite nepatrí medzi obvyklé turistické destinácie, skôr naopak, akoby volal: Vyhni sa mi, kto môžeš! A ako píšem: „Somálsko bola moja najemotívnejšia cestovateľská skúsenosť vo všetkých ohľadoch. Pozitívne a negatívne emócie sa predbiehali a bojovali o moju pozornosť. Bolo to ako šialená jazda na horskej dráhe.“

Kniha OKOLO SVETA 4 nie je len o cestovateľských zážitkoch, ale nájdete tu aj krátke historické súvislosti, rozhovory s domácimi a zamyslenia sa nad udalosťami.

OKOLO SVETA 4 alebo aké príbehy v novej knihe nájdete

Afrika je pre mňa najzážitkovejší kontinent. Dovoľte, aby som vám ho predstavil mojimi očami.

Knihu s mojím podpisom viete získať len na tomto odkaze. Ak by ste chceli aj osobitné venovanie, prosím, napíšte do poznámky.

Chcete zažiť svet s Travelistanom?

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.