Letenky banner cover

Viete kam a kedy cestovať a hľadáte letenky? Alebo chcete len niekam vyraziť a neviete do akej krajiny a ani v akom dátume? Žiadny problém. V oboch prípadoch vám vieme pomôcť. Nech už cestujete kdekoľvek. Spojili sme sa s Kiwi.com a prinášame vám jeden z najlepších vyhľadávačov leteniek aj na našej-vašej stránke. A najlepšie je, že je to celé v slovenčine. Tak šup šup prečítať si návod ako na to.

Návod ako vyhľadávať letenky na Travelistane vám prezradí, ako správne využívať zabudovaný vyhľadávač Kiwi.com. Kiwi.com je česká online platforma, ktorá slúži na vyhľadávanie a rezerváciu leteniek. Ponúka jedno z najlepších vyhľadávaní na trhu, aj vďaka svojmu unikátnemu systému „virtual interlinking“, ktorý ponúka nadväzné spoje, aj pre letecké spoločnosti, ktoré spolu normálne nespolupracujú. Na tieto lety ponúka kiwi.com svoju záruku. O tej si môžete viac prečítať na nasledujúcom linku.

Návod ako vyhľadávať letenky na Travelistane

Najprv je potrebné ísť do sekcie Letenky na hornej navigačnej lište, kde nájdete náš prehľadný vyhľadávať, ktorého výhodou je, že je v slovenčine.

Následne si v ľavom hornom rohu vyberiete, či hľadáte jednosmernú alebo spiatočnú letenku. V prípade, že hľadáte multicity letenku (prílet a odlet sú z iného letiska alebo mesta) je potrebné vykonať vyhľadávanie priamo na kiwi.com, kde si namiesto jednosmernej alebo spiatočnej zvolíte možnosť „MultiCity“.

Návod ako vyhľadávať letenky na Travelistane

Potom si v pravom hornom rohu zvolíte, pre koľko osôb nastaviť vaše vyhľadávanie. Po kliknutí na položku „1 dospelý“ sa vám roztvorí nová ponuka. V tej si môžete zvoliť počet dospelých osôb, detí a batoliat, ktoré spoločne s vami cestujú.

Návod ako vyhľadávať letenky na Travelistane

Ďalej si zvolíte miesto odletu v prvej kolónke, označenej nasledovne: 

Pri vyhľadávaní s kiwi.com je možné zvoliť si niekoľko miest odletov zároveň. Je potrebné vpísať ich do kolónky a zaškrtnúť políčko nachádzajúce sa napravo od vami žiadanej destinácie. Vyhľadávač vám následne ponúkne najlepšie možnosti z vami vybratých miest.

V prípade, že si navolíte viacero miest odletov, kolónka by mala vyzerať nasledovne:

Ďalším krokom je výber miesta príletu. Ak viete presne, kam chcete letieť, vyberte v kolónke označenej vaše konkrétne miesto príletu. Opätovne môžete zvoliť niekoľko destinácii príletu a následne si vybrať z ponúkaných možností letov.

Návod ako vyhľadávať letenky na Travelistane

Ak si vyberiete viacero možností príletu, vaša kolónka by mala vyzerať takto:

V prípade, ak neviete kam chcete letieť a je vám to v zásade jedno, môžete využiť aj veľmi zaujímavú možnosť . Štandardne to býva prvá ponúkaná možnosť po aktivovaní kolónky , alebo si ju môžete vybrať, ak začnete do daného okna vpisovať slovo „kdekoľvek“.

V tomto prípade vám systém vyhľadá najzaujímavejšie jednosmerné alebo spiatočné letenky vo vami zvolených dátumoch do rôznych destinácii. Môžete si vybrať aj podľa kontinentov, presne tak ako je to znázornené na nasledujúcom obrázku. Môžete tak cestovať naozaj kdekoľvek.

Návod ako vyhľadávať letenky na Travelistane

Keď máte vybraté odletové a príletové destinácie na rad prichádza výber dátumov vašich letov. Vybrať si môžete buď „konkrétny dátum“, „interval dátumov“ alebo „kedykoľvek“.

V kolónke  si môžete zvoliť aj možnosť „dĺžka pobytu“ podľa plánovaného počtu dní vašej dovolenky alebo služobnej cesty.

Návod ako vyhľadávať letenky na Travelistane

Systém vám následne automaticky vyhľadá všetky letecké spojenia podľa vami zadaných kritérií. Zoradené budú od najlacnejších po najdrahšie. Nájdené výsledky si môžete prezerať „grafickým“ a „textovým“ spôsobom pomocou nasledujúcich ikoniek: 

Návod ako vyhľadávať letenky na Travelistane Návod ako vyhľadávať letenky na Travelistane

Výsledky môžete ešte filtrovať podľa rôznych kritérií (prestupy, trvanie, časy, dopravcovia, medzipristátie na letiskách, viac možností, odporúčané, najlacnejšie a najkratšie) kliknutím na možnosť „Filtre“.

Návod ako vyhľadávať letenky na Travelistane

Keď si vyberiete konkrétny let, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám, rozkliknite si ho a následne kliknite na možnosť „Rezervovať tento let za …“. Následne budete presmerovaný do nového okna na stránku predajcu, kde zadáte svoje osobné údaje a platbou celý rezervačný proces dokončíte.

Návod ako vyhľadávať letenky na Travelistane

Ak ti pomohol náš „Návod ako vyhľadávať letenky na Travelistane“ a si pripravený sám si vyhľadať najlepšie letenky do celého sveta, môžeš tak spraviť v sekcii Letenky na našej stránke.

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.