Najkrajšie pláže podľa Travelistanu

Pláže a more máme radi hádam všetci. Ale niekto preferuje pláže, kde nie je žiaden turista, niekto si potrpí na kokosové palmy, iný obdivuje snehobiele pláže, ale sú aj takí, ktorí milujú čierne pláže. Travelistan teraz zostavil svoj vlastný rebríček „naj“ pláží na svete.

Belize

Určite poznáte svetoznáme letovisko Cancun v Mexiku. A viete, že oveľa krajšie pláže sú južne od Cancunu v štáte Belize? Pobrežie Belize lemuje druhá najväčšia korálová bariéra na svete s ideálnymi podmienkami na potápanie či šnorchlovanie. Potápali ste sa už v mori, kde okolo vás plávajú raje, malé žraloky či obrovské korytnačky? V Belize na vás čaká raj, ktorý ešte valec turizmu neobjavil. Stačí si vybrať jeden z mnohých ostrovčekov, ktoré nie sú veľmi veľké a dostanete sa sem z mesta Belize City vodným taxíkom. No a keď tu už budete, nesmiete vynechať jednu úžasnú atrakciu pri pobreží, ktorou je Blue Hole. Takýchto „modrých dier“ je na svete viac, ale v Belize je údajne najhlbšia.

Najkrajšie pláže podľa Travelistanu
Blue hole je prírodný úkaz v koralovom útese
 Najkrajšie pláže podľa Travelistanu
Pláže v Belize sú podľa nás krajšie ako v Cancune

Sokotra, Jemen

Ak by bola súťaž o najkrajšiu pláž, vyhrala by Sokotra a ostatné pláže by sa pobili o druhé miesto. Ešte ste o Sokotre nepočuli? Môže to byť tým, že tam chodí približne 3000 turistov za rok. Tamojšie pláže sú nielen čistý biely piesok, ale dopĺňa ho nádherne tyrkysové more s mimoriadne bohatým životom pod hladinou. Šnorchlovanie a potápanie tu to bolo asi najlepšie na svete. Budete z neho nadšení, aj keď ste už zažili napríklad Červené more v Egypte. Toto súostrovie sa označuje aj za Galapágy Indického oceánu. Väčšina rastlín a živočíchov sú endemity, nikde inde ich nenájdte, rastú alebo žijú iba na tomto mieste. Kvôli nestabilnej politickej situácii v Jemene sa sem pritom doteraz dostalo len málo ľudí, ktorí by si túto nádheru naživo mohli vychutnať.

 Najkrajšie pláže podľa Travelistanu
Sokotra je neobjavený raj

Koh Rong, Kambodža

Mnoho ľudí pri ceste do juhovýchodnej Ázii vyhľadáva pláže v Thajsku či vo Vietname. My však  považujeme za najkrajšie pláže na ostrovoch Koh Rong Koh Rong Samloem Kambodži. Prvým turistom zo zahraničia sa otvorili iba pred piatimi rokmi. Je tu biely piesok a krásne tyrkysové more. Ich najväčšou výhodou však je to, že ešte nie sú preplnené, masová turistika ich ešte neobjavila. Nájdete tam pláže, ktoré budete mať len sami pre seba. Podľa nás sa tieto ostrovy onedlho stanú takou plážovou bombou ako sú dnes Seychely či Zanzibar. Ako sa dostať na tieto pláže? Podrobné informácie nájdeš tu.

 Najkrajšie pláže podľa Travelistanu
Koh Rong v Kambodži vás milo prekvapí
Najkrajšie pláže podľa Travelistanu
Kašlite na Thajko, choďte do Kambodže! 🙂

Zanzibar, Tanzánia

Chcete zažiť nádherné azúrové more, biele pláže, africkú exotiku, ale aj trochu histórie či zábavy? Hakuna ma tata, priatelia! Zanzibar je to správne miesto pre vás a momentálne ide na dračku. Veľa cestovateľov sa stále obáva Afriky. Ak prekonáte strach z neznámeho, budete odmenení snehobielym pieskom. Hlavne oblasť okolo Nungwi je tým najvychytenejším miestom Zanzibaru. Máte radi romantické západy slnka alebo bary, reštaurácie a život na pláži? Nungwi na severe ostrova je tá správna voľba. Východné pobrežie, ktoré je viac závislé na prílive odlive má však rovnako krásne tyrkysové more a biely piesok. Ani domov sa vám nebude chcieť ísť, tak si Zanzibar zamilujete. Viac rád ako sa sem dostať a ktoré pláže sú najkrajšie nájdete tu.

 Najkrajšie pláže podľa Travelistanu
Zanzibar a jeho snehobiele pláže
 Najkrajšie pláže podľa Travelistanu
Pláž v Pongwe

Santa Maria, Kuba

Každý pozná Varadero, ale ak hľadáte kubánsky raj, tak choďte na Santa Mariu! Hotely tu nie sú tak natlačené jeden na druhom a aj hostí je tu oveľa menej. Veď donedávna bolo toto miesto vyhradené len pre kubánske politické špičky. Santa Maria je ostrov spojený s najdlhším mostom na Kube a nachádza sa v zátoke, takže vám nehrozia také veľké vlny ako na Varadere. Okrem toho aj služby hotelov sú tu na oveľa lepšej úrovni ako na svetoznámom mieste vo Varadere. My osobne oceňujeme hlavne fakt, že tu máte oveľa väčší pocit komfortu a je tam menej ľudí. Aj piesok je tu čistejší a krajší ako na Varadere. Viac informácií o Kube nájdete tu.

 Najkrajšie pláže podľa Travelistanu
Santa Maria je pokojnejšia ako Varadero

Sandakan – Korytnačí ostrov, Malajzia.

TOP destinácia a nezabudnuteľný zážitok! Ostrov sa nachádza 40 km od Sandakanu. Malý ostrov v mori Sulu prejdete dookola za 15 minút. Len okolo 50 ľudí denne má možnosť navštíviť tento ostrov, kde uvidíte okrem toho ako korytnačky v noci kladú vajcia, ako sa liahnu a budete sa cítiť ako Robinson Crusoe. Verte, že to stojí za to! Cez deň si vyberiete svoje miesto na pláži a nik vás nebude otravovať, lebo počet turistov je striktne limitovaný. Viac informácií o Malajzii nájdete tu.

 Najkrajšie pláže podľa Travelistanu
Malý ostrov pri Malajzii, kde môže prísť denne len 55 turistov

A ktoré sú najkrajšie pláže podľa vás? Aký je váš „plážový“ rebríček?

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.

PANTAI BIRA Sulawesi

Mne sa najviac paci Lucky Bay, Esperance.

1. Bird island Seychelles