Najdrahšie výlety, za ktoré zaplatíte aj 120-tisíc dolárov

Najdrahšie výlety, za ktoré zaplatíte aj 120-tisíc dolárov

Viete si predstaviť, že by vás nejaký výlet stál niekoľko desiatok tisíc dolárov? Ktoré výlety patria medzi najdrahšie na svete a ktoré sa vypredajú lusknutím prsta? Pozrime sa na najdrahšie výlety, za ktoré zaplatíte aj 120-tisíc dolárov.

Severný pól

Dlho bola táto časť prístupná len pravým dobrodruhom, ktorí siahali až na dno svojich síl. Museli prekonávať nielen sami seba, ale aj nepriaznivé podmienky počasia. Na Severný pól sa stále robia expedície, no musíš si sám ťahať svoje sánky, prespávaš v stane a bojuješ s prírodou. Pre tých, ktorí nemajú žalúdok na také extrémne podmienky, vymysleli Rusi luxusnú plavbu z na Severný pól z Murmanska.

Na ľadoborci, ktorý sa volá „50 rokov víťazstva“ a má vyše 150 metrov, si môžu klienti vychutnať nielen luxusné vyhrievané kabíny, ale aj dych vyrážajúce výhľady na zamrznutý oceán.

Takáto plavba sa uskutočňuje vždy v lete, trvá 13 dní a treba si ju rezervovať asi pol roka vopred. A cena? Len 25-tisíc eur. Ak máte pocit, že je to premrštené, tak vedzte, že každý rok ide cena nahor – pred piatimi rokmi stála plavba okolo 15-tisíc eur. Cestu si viete rezervovať tu

Možno toto bude onedlho jediný spôsob dopravy na Severný pól, pretože sa dnes ľadovce stále viac roztápajú a ľadový povrch na Severnom póle je čoraz menší.

Výlet k Titanicu

Je vaším snom vidieť Titanic? Aj toto sa dnes dá uskutočniť. Doteraz existovali súkromné cesty, ktoré sa príliš nepropagovali. Avšak dnes je možnosť kúpiť si cez OceanGate cestu k samotnému vraku lode. Stránka upozorňuje, že to nie je klasický výlet, ale ste členom expedície, ktorá ide skúmať potopenú loď. Chcú takto zachovať úctu k samotnému miestu a ľudským obetiam. Peniaze, ktoré zaplatíte za 96 hodín pobytu, idú výlučne na výskum Titanicu. A cena? Ak vás v peňaženke ťaží 125-tisíc, tento rok môžete vyraziť na nezabudnuteľný výlet.

Let do oblakov stíhačkou MIG-29

Určite ste zachytili, že sa predali všetky lístky na prvú vesmírnu loď pre verejnosť – za 100-tisíc USD. Ak však nechcete platiť až tak veľa, potom máte jedinečnú šancu dostať sa na okraj vesmíru a vidieť zaoblenie Zeme z jednej z najrýchlejších stíhačiek na svete MIG-29. Tieto ruské stroje vás vynesú do výšky až 22 km (bežná letová výška komerčných lietadiel je okolo 10 km).

Môžete si dokonca vybrať, či chcete mať let so supersonickým efektom alebo bez. Počas 45-minútového letu zažijete nielen vývrtky, ale aj takzvaný strmý pád, alebo rýchle stúpanie. A cena? Máte na výber!

  • 25-minútový let je za 12 500 eur bez supersonického efektu
  • 45-minútový let je za 14 500 eur so supersonickým efektom

Hviezdne mestečko 

Keď sme už v Rusku, treba navštíviť aj legendárne hviezdne mestečko, ktoré sa nachádza pri Moskve a kam kozmonauti doteraz chodia na svoje tréningy. Ide o najznámejšiu školu na svete a nachádzajú sa v nej hodnoverné repliky vesmírnych staníc, kde sa kozmonauti cvičia. Povolenie si musíte vybaviť už 60 dní pred plánovaným príchodom. Treba pripomenúť, že je vzhľadom na cenu lepšie ísť s kamarátmi, aby sa cena rozdelila. Takáto návšteva miesta nie je vôbec drahá a vyjde okolo 70 eur na osobu.

Ak však máte pár stoviek eur navyše, môžete si tu vyskúšať originálnu centrifúgu či trenažér rakety. Centrifúga, pri ktorej zažijete preťaženie okolo 9 G, vás vyjde asi na 2-tisíc eur, trenažér Sojuzu so školiteľom, kde simulujete pripojenie k stanici ISS, vás bude stáť asi 1 500 eur za 30 minút.

Najdrahšie výlety, za ktoré zaplatíte aj 120-tisíc dolárov
V cvičnom kokpite

Ak by ste chceli zažiť stav beztiaže, aj toto sa dá vybaviť. Rusko je dnes krajina, kde si za peniaze zabezpečíte takmer všetko. Legendárnym lietadlom IL-76 MDK vyletíte do určitej letovej hladiny, potom sa strmhlav spustíte dole a budete sa 7 až 15 sekúnd vznášať. Takýchto pádov zažijete počas „výletu“ asi 10 krát a zažijete stav beztiaže. Takýto špás stojí okolo 4 500 eur a priznávam sa, že toto idem zažiť na vlastnej koži. Viem, že do vesmíru sa nepozriem, ale vždy ma fascinovala predstava pocitu, keď sa človek vznáša.

Južný pól

Jedna z najluxusnejších ciest na svete je let súkromným lietadlom na Južný pól. Počas 8 dní zažijete nielen prelet nad Antarktídou, prenocovanie v luxusných stanoch, uvidíte cisárske tučniaky, ale hlavne sa dotknete Južného pólu. Spoločnosť White Desert ponúka tento druh zážitku pre pár ľudí za cca 80-tisíc eur.

Pri tomto výlete však prijímate aj fakt, že odlet sa môže odložiť o niekoľko dní pre zlé poveternostné podmienky a na Južný pól sa nemusíte dostať.

Kto by chcel zažiť pocit dávnych dobrodruhov, ktorí si ťahajú svoj náklad takmer 2,5 mesiaca na Južný pól a prekonávajú sami seba, pre toho je určený výlet za cca 60-tisíc USD.

Ktorý výlet by ste si vybrali, keby ste mali peniaze? Alebo máte radšej pocit, že idete po stopách dávnych dobrodruhov a robíte to isté ako oni? Chceli by ste niečo doplniť do článku „Najdrahšie výlety, za ktoré zaplatíte aj 120-tisíc dolárov“?

Išli by ste s nami na nejaký zájazd v roku 2022? Pozrite si našu ponuku tu.

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.




Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.