Trenčiansky kraj – rady, tipy a itinerár

Trenčiansky kraj - rady, tipy a itinerár

Ako by sme charakterizovali trenčiansky kraj? Ako kraj plný hradov, zámkov a hlavne kúpeľov. Spojme v rámci 3-dňovej cesty najzaujímavejšie pamiatky a atrakcie.

1. deň: Začnite prehliadku Čachtickým hradom

Hrad preslávila Alžbeta Báthoryová, ktorá tu žila na prelome 16. a 17. storočia. Nazývali ju „krvavá grófka“. Vraj zavraždila až 600 mladých dievčat, aby sa mohla kúpať v ich krvi, aby navždy zostala mladá a krásna.

Trenčiansky kraj - rady, tipy a itinerár

Prístup: Autom až pod hrad, pešo z Čachtíc (autobusová zastávka) po žltej asi 45 minút, pešo z obce Višňové (železničná stanica) po zelenej strmým stúpaním asi 45 minút.

Poobede smer Beckov, ktorý má asi viac legiend a príbehov ako hociktorý hrad na Slovensku.

Trenčiansky kraj - rady, tipy a itinerár

Prístup: Autom do obce Beckov, odtiaľ pešo popri domoch asi 5 minút

Podvečer presun do Trenčína.

2. deň: Nielen Trenčiansky hrad, ale aj nápis na skale (Pozor! Už nejde o najsevernejší nápis rímskych vojsk.) V Trenčíne by sme zostali pol dňa a navštívili tieto pamiatky.

Trenčiansky kraj - rady, tipy a itinerár
  • Medzi hradom a centrom mesta sa nachádza opevnený areál Mariánska hora. Jeho súčasťou je kostol, pri ktorom možno zostúpiť do centra po krytom drevenom schodisku postavenom v roku 1568.
  • Piaristický kláštor a kostol na Mierovom námestí
  • Mestská veža ponúka pekný výhľad na mesto

Okolo obeda krátky presun do Slávnice, kde nájdete „open air museum“ lietadiel. Nachádza sa tu deväť exponátov vrátane kúskov z Vojenského historického ústavu. Odtiaľ krátky presun do Nimnice, kde nájdete známe kúpeľe pri Váhu.

3. deň: Bojnický zámok, ktorý patrí k najnavštevovanejším a najkrajším  zámkom nielen na Slovensku, ale možno aj v strednej Európe  Súčasťou zámku je blízky lesopark, kde môžete stráviť príjemný čas.

Trenčiansky kraj - rady, tipy a itinerár

Ak sa v tento deň neponáhlate, tak zostaňte v Bojniciach a využite miestne kúpele.

Ďalšie atrakcie a pamätihodnosti

  • Hrady – Topoľčiansky a Uhrovecký hrad
  • Kúpele – Trenčianske Teplice

Ak by si chcel vystúpiť na najvyššie vrcholy jednotlivých krajov a pritom vyhrať zaujímavé ceny, pozri na stránku Spoznaj Slovensko sem.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.