Cesta na severný Kaukaz

Cesta na severný Kaukaz

Zažiť Kaukaz taký, kde ešte nechodia davy ľudí a svet sa tam bojí ísť? Ak sa pozeráš teraz na mapu Kaukazu, tak upriam pozornosť na severnú časť, ktorá bola vždy nepokojná – Adygejsko, Karačajsko-Čerkesko, Kabardsko-Balkarsko, Severné Osetsko, Ingušsko, Čečensko a Dagestan.

Cesta na severný Kaukaz

22.6. vyrážame spolu s kamarátmi na takmer 3 týždňové putovanie po oblastiach severného Kaukazu, kde sa vždy niečo dialo. Veď kto niekedy počul niečo pozitívne o Čečensku? Všade na nás útočia informácie o vojne, ktorá tu bola v 90. rokoch a hrdý čečenský národ počas vojny s Ruskom dlho odrážal svojho susedského obra. Naša cesta na severný Kaukaz bude aj po stopách tohto konfliktu.

Dagestan

Samozrejme, že dnes je tu pokoj, kľud a nič tu reálne nehrozí. Tento pokoj a kľud tu trvá už niekoľko rokov, ale stále sa sem ľudia boja ísť. Neustále zaznievajú pochybovačné otázky, že čo keď sa niečo stane. Na jednej strane nás hnevá, že nás niektoré krajiny berú inak, než v skutočnosti sme, ale na druhej robíme rovnaké súdy ako napríklad o Čečensku.

Naša cesta začne v Moskve, kde nasadneme na vlak, ktorý nás zoberie do Krasnodaru a následne sa presunieme do kaukazských republík, ktoré chceme postupne prejsť a priniesť reportáž o aktuálnej situácii. Celkovo pozrieme tieto oblasti ako Adygejsko, Karačajsko-Čerkesko, Kabardsko-Balkarsko, Severné Osetsko, Ingušsko, Čečensko a Dagestan. Následne z Machačkaly prejdeme do Azerbajdžanu a Gruzínska odkiaľ preletíme domov.

Cieľom nie je vidieť mestá, ale dediny, kde sa uchovávajú tradície už niekoľko stáročí. Pozrieť sa na zvyky, zažiť svadbu či prejsť nejaký trek v dramatickom pohorí severného Kaukazu. Možno sa teraz pýtaš, prečo by si sem mal ísť. Veď kto vedel pred 10 rokmi, že sa Gruzínsko raz stane tak populárnou destináciou? A podľa mňa je práve tento kút sveta budúcou cestovateľskou bombou a to doslovne. Dnes chce každý vidieť niečo výnimočné bez davov ľudí, ale aj tak chodia po vychodených turistických cestách. Stačí pritom len vykročiť iným smerom a máš zážitky, ktoré ti bude každý závidieť.

Cesta na severný Kaukaz začína a ty naše putovanie môžeš sledovať aj na https://www.instagram.com/travelistan.sk/

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.

Perfektná trasa. Čečensko mám v pláne už 12 rokov, a nevybrala som sa tam práve preto, že sa k nám nedostávajú aktuálne info od nezávislých cestovateľov, čo tam chodia bez cestovky. Ak sa takí nájdu. Teším sa na foto a updaty! Šťastnú cestu!