Autom zo Slovenska do Sierra Leone

Autom zo Slovenska do Sierra Leone

Spolu s Peťom, jeho otcom a kamarátom Petrom Dosedlom sa 31.1.2020 vydávame na epické 19 dňové dobrodružstvo z maďarskej Budapešti až do Freetownu v Sierra Leone. Čaká nás takmer 9000 kilometrov na najdlhšej amatérskej rally sveta. Budeme prechádzať cez Maďarsko, Rakúsko, Taliansko, Francúzsko, Španielsko, Gibraltár, Maroko, Západnú Saharu, Mauretániu, Senegal, Guineu a Sierra Leone.

Krátka história súťaže

Budapešť – Bamako je názov najväčšej amatérskej súťaže, ktorá od roku 2005 kopíruje slávnu súťaž Paríž – Dakar. Celý nápad vznikol v hlave Andrewa G. Szaboa , ktorý chcel pre milovníkov slávnej súťaže ponúknuť lacnejšiu variantu. Preto v roku 2005 vyrazilo na prvú rally 42 tímov a za necelé dva týždne prišlo do Dakaru 32 tímov. Dokopy sa uskutočnilo 11 ročníkov, ktoré naberajú na veľkej popularite medzi amatérskymi závodnými pretekármi a nie len medzi nimi. Napríklad tejto súťaže sa môžu zúčastniť aj tí, ktorí nechcú naháňať čas a užiť si krásu Afriky.

Ako ideme my?

My sme si zabezpečili auto Daewoo, s ktorým prejdeme celú trasu. Takto to robí väčšina účastníkov súťaže a preto, keď budeš sledovať nielen naše zábery, ale aj iných účastníkov, uvidíš ,,staré šunky“, ktoré idú na africké dobrodružstvo.

Rally Budapešť – Bamako nie je len o bláznoch, čo sa vydajú na vyše 8000 kilometrovú cestu cez Afriku, ale aj chcú pomôcť. My sme napríklad vyzbierali kopec elektroniky (tablety, mobily, počítače), ktoré venujeme miestnym školám. Preto ďakujeme desiatkam dobrých ľudí, čo posielali svoju starú techniku africkým školám. Ďakujeme!!!!

Autom zo Slovenska do Sierra Leone

Kde nás môžete sledovať?

Počas celej cesty budeme posielať nielen krátke videá na www.instagram.com/travelistan.sk ale aj písať články na náš web www.travelistan.sk , kde prinesieme bezprostredné zážitky z cesty, afrických krajín, aj ako sa nám vodí na saharských pieskoch niekde v Mauretánii.

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.