5 dobrodružstiev pre skupiny

Niektoré výlety sú iné. Namiesto dvoch ľudí sa „zázračne“ dohodne aj väčšia skupinka. Viacerí ľudia však väčšinou bažia po dobrodružstve. Ležanie na pláži sa snažia vymeniť za čo najviac aktivít. 

Packrafting v Chorvátsku 

Paddleboarding sa dá pri cestovaní na dlhšie vzdialenosti a v spoločnosti viacerých ľahko vymeniť za packrafting. Teda ľahšie, nafukovacie kanoe, ktoré si človek počas presúvania sa vopchá do batohu. Skupinový výlet do Chorvátska môže byť aj dobrodružný. Krajina okrem divokých kaňonov ponúka aj plávanie v priezračných riekach. Vie o tom svoje rieka Mrežnica plná úzkych priesmykov a smaragdovej vody.

rieka Mrežnica

Po ceste netreba zabudnúť odbočiť ani do Národného parku Velebit. Tento raz po suchu a s batohom na chrbte si užiť turistiku cez kaňon rieky Krupa. Ide o chránenú oblasť, rafting je tu preto zakázaný. K tomu celému pridať kempovanie na odľahlých miestach a dovolenka ako stvorená pre skupinu kamarátov môže začať.   

kaňon rieky Krupa

Autom z Lisabonu až do Algarve

Prenajaté auto, jazda po neznámych cestách, lúštenie mapy a hádka ohľadom pustenej hudby. Táto kombinácia je ideálna na spoločný výlet z portugalského hlavného mesta až priamo na juh krajiny do Algarve. Lisabon je možno veľkomesto, no šum mora, promenády, aleje z korku či plavba loďkou cez rieku Tajo, mu dodá namiesto stresu úplne iný nádych. Z európskeho San Francisca je najlepšie odísť s rukou plnou lístkových koláčikov Pastéis de Nata.

Pastéis de Nata

Hodiny surfovania môžu začať. Netreba však hneď zamieriť do južného regiónu Algarve. Stačí sa zaviezť len pár minút od Lisabonu. Na juhu krajiny zostane viac času na spoznanie mestečiek ako Lagos, Albufeira, Faro alebo Tavira. 

Algarve

Z jedného hlavného mesta do iného

V tomto prípade však nie lietadlom, ani autom, loďou či na motorke. Motorové dopravné prostriedky nahradí bicykel. Z Londýna až priamo do Paríža je to však doslova cyklistická výzva len pre tých zdatných. Z anglickej metropoly kroky smerujú cez britský vidiek priamo do Kentu a Doveru.

Krátky oddych na trajekte z Doveru do Calais skupinke umožní načerpať nové sily. Následne cesta povedie po tichom francúzskom vidieku až priamo do finále okolo Veľkého víťazného oblúka. Cieľom je Eiffelova veža. Zvládnuť sa to dá aj za pár dní, no hnať sa nikam netreba.

Pozdĺž viničmi v skupinkách

Na prechádzku Alsaskom, jedným z najkrajších regiónov Francúzska, sa nie vždy vydávajú len sólo cestovatelia. Farebné domčeky a plno muškátov však nie je všetko. Čo tak vinárska cesta? Dedinka Riquewihr je známa málokomu, no domáci o nej hovoria ako o studni vína.

Riquewihr

Vôňu vínneho moku dopĺňajú typické stredoveké domčeky a šmrnc francúzskeho jazyka. Vynechať netreba ani Ribeauvillé či Colmar.

Ribeauvillé

Región nie je len pre skupinu nadšencov hltajúcich malebné mestá. Vychutnajú si ho aj praví gurmáni. Na tanieroch sa namiesto francúzskych prísad objaví germánska pochúťka.

Chuť Maroka

Dobrodružstvo plné miestnej gastronómie. Krajina je ako stvorená na zážitky v skupine. Začiatok v Marrákeši prinesie veľa červenej. Ide totiž o červenú perlu Maroka.

Marrákeš

Tento názov si mesto zaslúžilo vďaka červenej „architektúre“. Netreba vynechať ani dobrodružstvo na Sahare alebo spánok v púšti. No okrem červeného mesta sa oplatí zavítať  aj do Fesu alebo modrého Chefchaouen. Okrem Afriky v ňom cítiť aj kúsok španielskej Andalúzie. 

Chefchaouen

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.