10 najúspešnejších článkov v roku 2016

Prešiel rok a jeden mesiac odkedy Travelistan vznikol. A prišiel aj koniec roku 2016 a čas pozrieť sa späť, čo sme to vlastne prežili, precestovali, napísali a nafotili. Vďaka tomu, že nás čítate a pravidelne sledujete, boli niektoré články mimoriadne úspešné, za čo sme neskutočne radi.

Ak ste náhodou nepostrehli niektorí z našich najúspešnejších článkov v roku 2016, prinášame vám malú rekapituláciu 10 článkov, ktoré v tomto roku najviac zarezonovali.

Koľko stálo 9 mesiacov cestovania

10 najúspešnejších článkov v roku 2016Samozrejme, každého zaujímajú zážitky a pekné fotky. Každý si rád prečíta zaujímavý cestopis. Ale zdá sa, že ľudí ešte viac zaujíma koľko napríklad také 9 mesačné cestovanie stojí. Od novembra 2015 do augusta 2016 sme sa vydali cestovať na 9 mesiacov, najmä po legendárnej hodvábnej ceste. Navštívili sme známe, aj menej známe miesta. Našou prioritou bolo vidieť a zažiť niečo nové a ukázať, že všetko sa dá a netreba na to vôbec milióny. A tak sme v tomto duchu zverejnili naše výdavky za 9 mesiacov cestovania. Nezastihli ste tento článok? Pochybujeme. Ale keby náhodou predsa, tak kliknite sem.

 

Kambodžský ostrov Koh Rong je neobjavený raj

10 najúspešnejších článkov v roku 2016

Článok o ostrove Koh Rong mal veľmi pozitívny ohlas a kopec skvelých reakcií. Najviac nás teší, že niektorých z vás sme natoľko inšpirovali, že na Koh Rong onedlho aj vycestovali. Pláže na ostrovoch Koh Rong a Koh Rong Samloem sme si zamilovali, pretože je to raj, kde nájdete úplné súkromie bez jediného turistu, ale aj večernú zábavu. Kto poznal poriadne pred 20 či 30 rokmi Seychely, Maldivy či Zanzibar? Podľa nás sa aj kambodžské ostrovy raz stanú symbolom krásneho mora, pláží a luxusu. Ak ste o týchto kambodžských ostrovoch náhodou ešte nepočuli, kliknite sem.

 

Rozhovor s letuškou

10 najúspešnejších článkov v roku 2016

Vieme, že počet „like“-ov nie je pri článkoch smerodajný, ale uvedieme ho aspoň pri tomto jednom. Rozhovor so sympatickou letuškou, ktorá roky pracovala pre Emirates, totiž nazberal krásnych 543 lajkov! Robiť interview so Soňou Agarwal bolo pre nás naozaj potešením. Dozvedeli sme sa kopec zaujímavých a vtipných zážitkov zo zákulisia atraktívneho povolania letušky, ako aj jednej z najrenomovanejších leteckých spoločností na svete. Tento obľúbený rozhovor si môžete prečítať tu.

 

 

Najbizarnejšie zážitky z lietadiel a letísk

10 najúspešnejších článkov v roku 2016Zdá sa, že lietanie je naozaj populárna téma, pretože veľmi čítaný bol aj nedávny článok o Martinových bizarných zážitkoch nazbieraných za 16 rokov lietania po svete. Ak ste tieto jeho veselé príhody napríklad z Jemenu, Kazachstanu či Dubaja ešte nečítali, kliknite sem.

 

 

 

 

Top 10 našej cesty

10 najúspešnejších článkov v roku 2016Asi najčastejšia otázka, akú sme dostali po príchode z deväť mesačnej cesty (2015/2016), bola tá, že čo sa nám počas cesty najviac páčilo. Spísali sme teda 10 absolútne najkrajších, najlepších a najnezabudnuteľnejších miest alebo zážitkov počas nášho cestovania od Nového Zélandu po Tadžikistan. Trek okolo Annapurny v Nepále, 9 dní na koňoch cez mongolskú tajgu, Bangladéš a mnoho ďalších nezabudnuteľných zážitkov. Navyše, pod každým jedným zážitkom sme zároveň napísali aj praktické rady a informácie, ako to môžete zažiť aj vy. Prehliadli ste to? Kliknite sem.

 

Rozhovor: Aká je skutočná Kuba?

10 najúspešnejších článkov v roku 2016Kuba je momentálne, a najmä po smrti Fidela Castra, veľmi aktuálna téma. Svedčí o tom aj popularita rozhovoru so slovenskou cestovateľkou Uršulou Perez Marton, ktorá sa na Kubu pravidelne vracia a dokonca sa za Kubánca aj vydala. Ak ste ešte nestihli, prečítajte si rozhovor o tom, aká je Kuba v skutočnosti a nie iba z pohľadu turistu, tu.

 

 

 

Rozhovor: Cestuje po svete už 15 rokov

10 najúspešnejších článkov v roku 2016Veľmi dobre čítaný bol aj ďalší rozhovor s mimoriadne ukecanou slovenskou cestovateľkou Mirkou Badinskou, ktorá aktívne cestuje po svete už 15 rokov. Zažila okrem iného výstupy na najvyššie hory niektorých krajín, pozorovanie goríl v Rwande či plávanie s rajami v oceáne. Chcete sa dozvedieť viac o jej zážitkoch? Kliknite sem.

 

 

 

Ako sme vyspovedali sami seba takmer po pol roku na cestách

10 najúspešnejších článkov v roku 2016Veľmi milo nás prekvapila vysoká čítanosť a pozitívne reakcie na článok, ktorý sme zostrojili približne po pol roku spoločného cestovania. Predstavte si, že cestujete s niekým vo dvojici 24 hodín denne a zažívate unikátne zážitky, ktoré každý vníma a prežíva inak. Po pol roku prišiel čas trošku sa „so sebou“ porozprávať. Tak sme si kládli navzájom rôzne otázky, ktoré vás, očividne, zaujali. 🙂 Tento vtipný článok nájdete tu.

 

 

Pláže Zanzibaru

10 najúspešnejších článkov v roku 2016Pláže, more a exotika – to je priam cestovateľský evergreen. Pláže sú vždy žiadané a sledované, stačí, že sa niekde objaví kus mora a palmy. Momentálne je v kurze tanzánijský ostrov Zanzibar, z ktorého vám Marta nedávno priniesla aktuálne informácie o cenách, doprave, ubytovaní aj o tom, ktoré pláže sa oplatí resp. neoplatí vidieť. Chcete ísť na Zanzibar bez cestovky? Neviete na ktorú pláž sa máte vybrať? Hakuna ma tata, priatelia! Prečítajte si aj vy článok o plážach na Zanzibare, ak ste tak ešte neurobili, a všetko sa dozviete.

 

 

Rozhovor: Mount Everest idú zdolať po Ťažkej ceste

10 najúspešnejších článkov v roku 2016Počas našich ciest sme mali to šťastie a česť osobne sa zoznámiť so slovenským horolezcom Vladom Štrbom. V tom čase sa spoločne so Zolim Pálom práve chystali na zdolanie najvyššej hory sveta tzv. Ťažkou cestou (Hard Way). Vlado je úplne bezprostredný, priateľský a vtipný chlapík a Travelistanu bez váhania poskytol exkluzívny rozhovor ešte pred samotným výstupom. Ak ste nestihli prečítať tento veľmi úspešný rozhovor o tom, ako sa na zdolanie Mt. Everestu pripravovali a čo to tá Ťažká cesta vlastne je, kliknite sem.

 

 

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.