10 najsilvestrovskejších miest sveta

Prvý novoročný bozk je len jeden, jeho miesto by malo byť preto viac než špeciálne.  V týchto desiatich destináciách zažije človek bezpochyby nezabudnuteľný Silvester.

  • Rio de Janeiro

Silu do nového roka naberajú ľudia s radosťou v očiach v rytme salsy priamo v slnečnom brazílskom Rio de Janeiro. Jadrom slávností, podobne ako počas slávneho karnevalu, je pláž Copacabana.

Počas grilovania s hudbou a drinkami tu nový rok každoročne vítajú viac ako dva milióny ľudí. Zarezervovanie barov pozdĺž pláže zmizne jedným lusknutím. Pri oslavách nesmie chýbať typický brazílsky kokteil Batida de coco z kokosovej smotany, kondenzovaného mlieka a cachaça, rumu z trstinovej šťavy.

  • Rím

Ohňostroj nad jednou z najdominantnejších budov sveta Koloseom.

Koloseum

Okrem pyrotechniky ulice zaplnia aj koncerty priamo na Via dei Fori Imperiali. Oslavy pretrvávajú až do popoludnia 1. januára v podaní novoročného sprievodu.

  • New York 

Najikonickejšie silvestrovské miesto sveta – Times Square a jeho polnočná skladba New York, New York.

New York City

Okrem námestia sa však slávnosti konajú aj priamo na rieke. Navyše práve takáto plavba prináša priamy výhľad na ohňostrojovú panorámu. V New Yorku sa dá oslavovať aj priamo v nebesiach. Tradičnými sú strešné bary, medzi nimi napríklad Magic Hour.

  • Tokio

O polnoci sa mesto zahalí do tónov rozozvučených zvonov. Budhistické chrámy nielen v Tokiu, ale naprieč Japonskom zazvonia celkovo 108-krát. Počet symbolizuje ľudské hriechy, ale aj zbavenie sa všetkých svetských túžob. Domácich do Tokia priláka aj tradícia hatsumōde a návšteva svätyne. Mesto počas Silvestra hostí aj kvantum party.

Tokio

Nechýba ani novoročné odpočítavanie na Tokijskej veži, Tokyo Tower alebo na Tokyo Disney Resort.

  • Kapské mesto

Toto juhoafrické mesto láka turistov počas Silvestra práve vďaka letnej atmosfére. Okrem trojdňového festivalu Get Lucky Summer na prelome decembra a januára stojí za to aj výhľad na posledný západ 2022 na plavbe okolo prístavu či vyhliadka z vrcholu Stolovej hory, na ktorú je ľahké dostať sa pomocou lanovky.

Kapské mesto
  • Sydney

Všetky oči sa Silvestrom presunú aj k protinožcom v Austrálii. Sydney víta nový rok ikonickým Silvestrom.

Sydney Harbour

Luxusný výhľad a nezabudnuteľný zážitok prináša aj silvestrovská návšteva Kráľovskej botanickej záhrady rovnako ako Národný park Sydney Harbour. Bezplatné podujatia ponúka i štvrť Darling Harbour. 

  • Dubaj

Ohňostroj Burj Khalifa je taký jasný, že ho vidieť doslova v celých Spojených arabských emirátoch.

Jedným z obľúbených silvestrovských miest je pláž Kite Beach, na ktorej sa domáci lúčia so starým rokom piknikom. V tóne koncertov ho vyprevádzajú aj v rezorte Atlantis. 

  • Bangkok

Strešnými barmi sa nedá zahanbiť ani thajská metropola. Jeden z najväčších večierkov sa odohráva pred nákupným centrom CentralWorld.

Bangkok

Okrem toho domáci na oslave zablúdia aj k open-air nákupnému centru Asiatique alebo sa vyberú na romantickú plavbu po rieke či do jedného z najvyššie položených barov na svete Lebua. 

  • Las Vegas

Uzavretie premávky po 18.00  v štvrti Las Vegas Strips plnej luxusných hotelov prináša len jedno – ohňostroj zo siedmych odlišných striech kasín, osvetlenú oblohu Nevady a kvantum ľudí v uliciach.

Las Vegas

Mesto privíta Bruna Marsa v Park MGM, Adele v Caesars Palace a kapelu The Killers v The Cosmopolitan.

  • Quebec

Hoci priemerná teplota v kanadskom Quebecu je pod bodom mrazu, nálada taká rozhodne nie je.

Quebec

Atmosféru rozohrejú vyhrievané terasy a vonkajšie krby či kokteily. Jadrom osláv je rušná ulica Grande Allée, ale aj námestie Place de I’Assemblée-Nationale s obrovským tanečným parketom pod hviezdami. Jedinečnosť dotvára korčuľovanie pod holým nebom priamo na Place d’Youville a typická regionálna kuchyňa.

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.