10 NAJČÍTANEJŠÍCH ČLÁNKOV NA TRAVELISTANE V ROKU 2020

10 najčítanejších článkov na Travelistane v roku 2020

A je tu čas na malú rekapituláciu. Veľmi nás teší, že Travelistan stúpa stále na čítanosti. Dokonca v čase, keď už zúrila korona, stránka dosiahla rekord a mala až 120-tisícovú mesačnú čítanosť. Tá jemne klesla, keď vyhliadka na cestovanie do zahraničia padla na bod mrazu, ale aj tak si naša/vaša stránka našla veľmi veľa čitateľov a aj vďaka vám je Travelistan najčítanejší cestovateľský web na Slovensku.

Tu vám prinášame „10 NAJČÍTANEJŠÍCH ČLÁNKOV NA TRAVELISTANE V ROKU 2020″, kde nájdete tie najpodarenejšie, respektíve najčítanejšie články.

Čukotka – život na konci Ruska

Keď sme sa s Peťom pokúsili prejsť z Čukotky na Aljašku a neplánovane sme zostali na kraji sveta v mestečku Lavrentiya, asi najviac vás fascinovali príbehy a postrehy ako sa žije niekde, kde nie je poriadna civilizácia. Koľko zarábajú? Z čoho žijú? Aké majú názory? Čo jedia? Tak to všetko si viete prečítať v tomto najúspešnejšom článku na Travelistane.

10 najčítanejších článkov na Travelistane v roku 2020
Dedinka v údolí, srdce ma zabolí, keď vidím Lavretiyu…:)

Kam sa bude uberať cestovanie?

Keď sme nahodili tento článok, tak nám skoro padla stránka. Vo svete zúrila korona a každý z nás hľadal odpoveď, kedy sa začne cestovať. Odpoveď nikto z nás nepoznal, ale je sranda, že v apríli sa naše predpovede splnili tak na 80 percent. Veď posúďte sami.

Svet za zavrel

Čukčovia a ich pohľad na šťastie

„Ak si šťastie doteraz nenašiel, tak ho nenájdeš na cestách.“ Aj takto by sa dala charakterizovať filozofia etnika Čukčov na Čukotke. Žiadna civilizácia, mobilný signál či cesty. Len zima, drsné podmienky a stále sú šťastní. Ako to robia? To sa dozviete v tomto článku.

10 najčítanejších článkov na Travelistane v roku 2020

Slovensko alebo ako nás vidia zahraniční knižní sprievodcovia

Za posledné obdobie sa nám do rúk dostalo niekoľko knižných cestovateľských publikácií, ktoré opisovali Slovensko ako turistickú destináciu a dávali niekoľko praktických rád. Niektoré informácie boli veľmi dobre spracované a niekde som sa pekne zasmial. Ako nás vidia zahraniční cestovatelia, ktorí o nás píšu? Všetko sa dočítate tu.

Cestovanie na nákladných vlakoch je nebezpečná droga

Keď sme uverejnili rozhovor s Aminom Nakhlé, tak nejeden čitateľ nevedel, či má dobrodruha nazvať bláznom, šialencom či šťastlivcom. Jeden z najlepších rozhovorov na Travelistane, ktorý mal napriek veľmi kontroverznej téme asi najviac pozitívnych ohlasov. Rozhovor si viete prečítať tu.

10 najčítanejších článkov na Travelistane v roku 2020

Slovensko očami cudzincov

Položili ste si niekedy otázku, ako nás vnímajú cudzinci? Aké majú pocity a s akými myšlienkami odchádzajú zo Slovenska? Tieto názory sme pozbierali od svojich známych, ktorí navštívili Slovensko. Dostali jednoduchú otázku. „Ako vnímaš Slovensko? Čo ťa prekvapilo a naopak, čo ťa šokovalo?“ Všetky odpovede sme spísali do tohto článku.

Ako sa cestovalo medzi rokmi   2000 – 2010?

Rok 2020 bol aj v znamení článkov, ktoré sa pozreli na históriu cestovania z pohľadu slovenského turistu. Asi najviac zaujal článok, ktorý reflektoval obdobie, kedy ešte poriadne nelietali nízkonákladové spoločnosti, najväčšia exotika bola Thajsko a víza sme potrebovali takmer všade J Ako sa cestovalo v týchto rokoch? Všetko sa dočítaš tu.

Bering dokument

Toto na cestovaní milujeme. Stačí len malý nápad a kolobeh našich cestovateľských snov naberie na rýchlosti. Keby sa tak vedela napísať kniha o tom, ako vznikali nápady v hlavách takých velikánov ako Sir Stanley, Amundsen, Edmund Hillary a ďalších. Sme presvedčení, že tie nápady vznikli zrazu, hneď, neplánovane. Určite to nefunguje tak, že si sadnete nad mapu a ide sa plánovať. Najväčšia expedícia v našich životoch sa zhmotnila nielen do článku, ale aj v dokumente viď video na YouTube.

Na motorke po Slovensku

Napriek tomu, že nie som žiadne motorkár, tak roadtrip na mopede po Slovensku z roku 2017 stále patrí medzi najčítanejšie články. Asi aj preto, že v roku 2020 sme skôr cestovali doma a hľadali niečo netradičné. Chceli by ste niečo také zažiť?

Žltým žihadlom po Slovensku

Izrael – najčastejšie otázky

Na prelome roka som išiel do Izraela, ktorý som spojil s Jordánskom. Práve z tejto cesty vznikol článok s najčastejšími otázkami pri ceste do svätej zeme. Otázky na odpovede sa nájdete tu.

P.S. Je to priam neuveriteľné, ale keby sme do rebríčka započítali aj naše itineráre, tak Transsibírska magistrála by stále bola na stupni víťazov. Tento článok si prečítalo už takmer 250-tisíc čitateľov…

A ktorý článok bol pre vás najlepší? Dajte do komentu pod článok „10 NAJČÍTANEJŠÍCH ČLÁNKOV NA TRAVELISTANE V ROKU 2020“

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.